KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 11687612
nr 1168 7612
Theodor Billing
(1849-1927), Sverige
Tusch, Theodor Billing (1849-1927), signerad, Kustlandskap, motivet: 23x19, Proveniens: Greve Guiseppe Bramer de Saint Simon (död 1873), tysk ambassadör i Florens
Theodor Billing, svensk bildkonstnär född 1849, död 1927.
Utrop:
300 kr
måndag 12 mars 2018
kl 20:08:00
Theodor Billing
Läs mer om Theodor Billing